Sdílejte

Tréninkové metody

Dlouholeté zkušenosti v tréninku mládeže nám pomohly vytvořit následující systém výuky, který zohledňuje nejen věk, ale také individuální nároky hráčů.

 Závodní hráči – potřebují už od malička pravidelný, vysoce specializovaný trénink, pro dosažení co možná nejlepších výsledků na turnajích a soutěžích družstev. V této kategorii se už hraje s plnohodnotnými míči a podle standardních tenisových pravidel .

Technika

Klademe důraz na perfektní technické provedení a vyrovnanost všech úderů s výhledem na budoucí rozvoj účinnosti a tvrdosti. Snažíme se také o procvičování nestandardních úderů (topspin-volej, half-volej, „kraťas“, lob)

Taktika

Všechny údery trénujeme v herních situacích (využití geometrie kurtu, rozvoj předvídavosti, vnímání pozice hráče na kurtě). Modelová cvičení s upravenými pravidly slouží k pochopení ofenzivní a defenzivní hry a k nácviku základních taktických tahů proti různým herním stylům. Stále se zaměřujeme na umístění a jistotu úderů.

Kondice

Soustředíme se především na trénink koordinace a rychlosti v krátkých sprintech (různé variace-vějíř se sbíráním míčů, slalom, starty z poloh, sprint do schodů). Vytrvalost v této kategorii rozvíjíme díky ostatním míčovým hrám .

Všeobecné schopnosti: koordinace, rychlost, síla, vytrvalost.

Mentální příprava

Spíše než výhru nebo prohru hodnotíme výkon, snahu, bojovnost a chování našich svěřenců! Smysl pro fair-play. Zdravou soutěživost a mentální odolnost hráčů upevňujeme v tréninkových vyzývacích zápasech. Učíme hráče zvládat vlastní chyby, pomáháme v rozvoji sebedůvěry a důslednosti. Nacvičujeme koncentraci za pomoci „tenisových rituálů“.

Sdílejte
Předchozí článekKde trénujeme
Další článekMentální příprava